Jesteśmy członkiem Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

Control-ServiceAktualnościJesteśmy członkiem Forum Automatyki i Robotyki Polskiej

07.12.2022

FAiRP, czyli Forum Automatyki i Robotyki Polskiej zostało utworzone jesienią ubiegłego roku. Głównym celem stowarzyszenia jest wsparcie firm działających na polskim rynku stawiając na cyfrowy rozwój gospodarki, wykorzystując automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. W pełni popieramy zasadność i konieczność takich działań, dlatego jesteśmy jednym z członków założycieli FAiRP.

Geneza powstania FAiRP

FAiRP to wynik dyskusji wokół ulgi na robotyzację. Dyskusja ta dotyczy przede wszystkim przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami w cyfrowy rozwój firm oraz przedsiębiorców dostarczających i wdrażających systemy w zakładach produkcyjnych. Wspólnym mianownikiem jest wiara w to, że rozwój nowoczesnych rozwiązań jest koniecznością i krokiem w przyszłość.

Trudna sytuacja na świecie pokazała również, że nie zawsze możemy liczyć na międzynarodowych dostawców. Wiele utrudnień w globalnym łańcuchu dostaw skłoniło do poszukiwania np. komponentów do produkcji, w bliższym, bardziej lokalnym otoczeniu. Przekonaliśmy się  dzięki temu jak wielu doskonale wykształconych i doświadczonych inżynierów oraz twórców rozwiązań mamy w Polsce.

W związku z powyższymi powstało Forum Automatyki i Robotyki – by uporządkować te dyskusje i zrzeszyć dostawców nowych technologii a inwestorom ułatwić z nimi kontakt.

 

Członkowie stowarzyszenia

Członkowie FAiRP to obecnie 20 polskich firm, które razem dyskutują, edukują oraz dzielą się doświadczeniem i przemyśleniami na temat rozwoju polskiej gospodarki dzięki automatyzacji i robotyzacji. Wymiana informacji skutkuje nowymi wnioskami i nowymi pomysłami, które w przyszłości mogą dać nam przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

Razem możemy więcej, dlatego stawiamy na tą wielostronną, działającą w duchu fair-play współpracę. Wspólnie dążymy do tego, by nasz kraj rozwijał się szybciej a my wraz z nim, korzystając z własnych zasobów i chcemy pokazać wartość tego, co reprezentujemy.

Tutaj przeczytasz jak wstąpić do FAiRP: https://fairp.pl/jak-wstapic-do-zwiazku/

 

Główne założenia

Główne założenia Forum Automatyki i Robotyki Polskiej to:

– reprezentowanie i wspieranie polskich przedsiębiorców z branży automatyki i robotyki,
– integrowanie środowiska, czyli np. wymiana doświadczeń,
– współpraca ze środowiskami biznesowymi i organizacjami pozarządowymi
– wsparcie nauki i zawodowej edukacji,
– współtworzenie i opiniowanie regulacji i dobrych praktyk w zakresie automatyzacji i robotyzacji,
– wpływanie na kształtowanie ustawodawstwa.


 

Więcej informacji na temat stowarzyszenia znajdziesz tutaj:  https://fairp.pl/o-nas/ , natomiast by, śledzić aktualności zachęcamy do obserwowania konta na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/fairp/

 

 • short

  OD 2001

  na rynku

 • short

  tylko

  najwyższa
  jakość

 • short

  lider

  wśród
  dystrybutorów

 • short

  gwarancja

  wsparcia
  technicznego 24 / 7