Kompleksowe wsparcie produkcji w czasach VUCA

Control-ServiceAktualnościKompleksowe wsparcie produkcji w czasach VUCA

23.05.2023

Współczesność, w jakiej przyszło nam funkcjonować, możemy podsumować akronimem VUCA. V, od angielskiego volatility, oznacza zmienność – tempo i zakres przekształceń są coraz większe. U dotyczy niepewności (ang. uncertainty) wyrażającej się w coraz trudniejszym przewidywaniu zmiennych, a C – złożoności (ang. complexity) zjawisk. Ostatnim elementem jest niejednoznaczność (ang. ambiguity), co oznacza, że w wielu przypadkach trzeba szeroko zakrojonych analiz, by wyjaśnić zjawiska.

Taki kształt świata sprawia, że niełatwo w nim funkcjonować każdemu, również przedsiębiorcom, którzy mierzą się m.in. z konsekwencjami wysokiej inflacji czy podwyżkami cen energii. Z drugiej strony muszą sprostać oczekiwaniom kontrahentów i konsumentów odnośnie do cen produktów, niezawodności działania, obniżania emisyjności i zwiększania digitalizacji. Na to wszystko nakładają się własne potrzeby, związane z poprawą rentowności i konkurencyjności. W jaki sposób podołać takim wyzwaniom?

 

DrivePro® Site Assessment

Warto w tym kontekście zadbać o sprawność układów i instalacji działających w przedsiębiorstwie, żeby uniknąć nieprzewidzianych przestojów. Dlatego dobrze wybrać przeprowadzanie regularnych audytów technicznych, które pozwolą zweryfikować ryzyko awarii maszyn i urządzeń. Na przykład, przeprowadzany przez nas DrivePro® Site Assessment ułatwia odczyt danych z dostępnych przetwornic częstotliwości i przygotowanie planu optymalizacji działania poprzez dostosowanie parametrów, a także harmonogramu konserwacji, który zwiększy przewidywalność przyszłych wydatków. Dobrze zaplanowane remonty skutecznie zmniejszają czas przestoju produkcji, ograniczając straty finansowe.

Wypożyczalnia przetwornic częstotliwości

Jeśli okaże się, że któreś z urządzeń nie jest w pełni sprawne i wymaga naprawy, zabieramy je do siebie, a w to miejsce proponujemy jeden z zamienników z naszej wypożyczalni, żeby nie dopuścić do zatrzymania procesów. Decyzja o remoncie urządzeń zamiast wymiany jest odpowiedzią na dwa z wcześniej wymienionych wyzwań – pozwala ograniczyć koszty, a jednocześnie przyczynia się do redukcji negatywnego wpływu na środowisko.

Przetwornice częstotliwości, które mamy w wypożyczalni nie służą bynajmniej tylko sytuacjom awaryjnym. Z ich pomocą możesz ocenić poprawę efektywności energetycznej w rzeczywistych warunkach i dowieść słuszności swojej koncepcji odnoszącej się do potencjalnych oszczędności, wynikających z mniejszego zużycia energii oraz właściwszej eksploatacji silników.

Testy na hamowni

Mając na uwadze niezawodność operacji w firmach naszych klientów, każde naprawiane urządzenie testujemy w hamowni. Symulując codzienne obciążenie i warunki pracy upewniamy się co do bezpieczeństwa jak i sprawności odnowionego napędu.

Zdalny serwis

W razie mniejszej złożoności awarii lub potrzeby szybkiej diagnostyki, możemy wykorzystać nowe technologie i współpracować zdalnie. Dla specjalistów utrzymania ruchu w firmach przygotowaliśmy kask do zdalnego monitoringu, z którego mogą bez przeszkód korzystać nawet w głośnych halach. W ten sposób pracownicy zakładu dostają instrukcje od naszych inżynierów i mogą szybko usunąć problem, a także skasować komunikat o wcześniej nieznanym im błędzie. Warto pamiętać, że podstawą zestawu jest kask, który spełnia wszystkie normy BHP, a pracownik jest dalej chroniony w odpowiedni sposób.

Szkolenia

To, co uważamy za szczególnie istotne w zmiennym świecie, to nowe kompetencje, które ułatwiają odnalezienie się w nim. Dlatego przeprowadzamy szkolenia z zakresu obsługi i programowania przetwornic częstotliwości, ale też komunikacji z PLC oraz innych zagadnień z dziedziny automatyki przemysłowej. Naszym celem jest sprawienie, żeby działy utrzymania ruchu i inne osoby pracujące przy systemach, które wdrażamy, czuły się pewnie z nowymi rozwiązaniami i chętnie wykorzystywały komplet ich możliwości. To ważne, ponieważ pracownicy nieprzygotowani do nowych ról i zmian, mogą czuć przed nimi opór, czego efektem zwykle są mniejsze korzyści ze zmian.

 


Tych parę przykładów dobrze obrazuje, że osiąganie neutralności klimatycznej, obniżanie kosztów i usprawnianie procesów może zacząć się w serwisie. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, skontaktuj się z nami lub umów bezpłatne spotkanie on-line z naszym ekspertem, korzystając z bookings.

 • short

  OD 2001

  na rynku

 • short

  tylko

  najwyższa
  jakość

 • short

  lider

  wśród
  dystrybutorów

 • short

  gwarancja

  wsparcia
  technicznego 24 / 7